Mały samolocik ze złamanym skrzydełkiem

March 9th, 2017|Categories: Niemniej|

Kupiłem sobie klej typu superglut, żeby połączyć dwie części uszkodzonego modelu samolotu. Wykonała go z metalu bawarska firma Herpa, której miniaturowe samoloty i samochody cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem tak kolekcjonerów, jak i zwykłych klientów.

Mały samolocik miał uszkodzone skrzydełko, a ja bardzo chciałem mu pomóc.

  • Po zaaplikowaniu kropli kleju, przytrzymałem obie części przez 30 sekund. Niestety nie było efektu.
  • Pomyślałem, że przecież muszę najpierw oczyścić powierzchnie. Tak też zrobiłem i powtórzyłem czynności. Niestety nadal bez efektu.
  • Przyszło mi do głowy, że nie powinienem dociskać obu powierzchni, ponieważ klej nie wsiąknie przecież w metal. Ponownie oczyściłem obie powierzchnie, zaaplikowałem następną kroplę, połączyłem całość bez dociskania i zaczekałem 30 sekund. Niestety również bez efektu.
Mały samolocik za złamanym skrzydełkiem

Mały samolocik za złamanym skrzydełkiem

Zrezygnowany usiadłem głębiej w fotelu i spojrzałem jeszcze raz na opakowanie kleju. Było na nim napisane poziomo: Super Kleber (pol. super klej) a pionowo: Entferner (pol. usuwacz).

Na razie mój mały skrzydlaty przyjaciel musi trochę poczekać, niemiej jednak postaram się wkrótce pomóc mu, zakupując prawdziwy klej.

Mały samolocik ze złamanym skrzydełkiem

  1. Firma Herpa z obecną siedzibą w Dietenhofen w Bawarii, produkuje między innymi wyjątkowej jakości miniatury samolotów, które ze względu na użyte materiały oraz staranność wykonania a także duży wybór modeli, są w cenie pomimo upływu czasu.
  2. Link zewnętrzny do listy modeli z serii Wings: http://www.herpa.de/herpa_cms/(S(kxxhz1es4q5cndzshk453cie))/de-DE,97,0,1,0.aspx.