////Śmigający suśli piesi nad Darscho

Śmigający suśli piesi nad Darscho

By |2018-10-13T19:50:34+00:00May 2nd, 2018|Categories: Austria|Tags: , |

Darscho (pol. Jezioro Ciepłe;  niem. Warmsee) to używana na równi z austriacką, węgierska nazwa niewielkiego słonego jeziorka o powierzchni około pół miliona metrów kwadratowych, położonego w Burgenlandzie, nieopodal miejscowości Apetlon oraz Illmitz, w rejonie zwanym Seewinkel.

Kierowcom zaleca się tu zachowanie szczególnej ostrożności oraz nieprzekraczanie 50 km/h, mając na uwadze dobro bytujących w tej okolicy susłów moręgowanych (Spermophilus citellus). Te niewielkie gryzonie z rodziny wiewiórkowatych są w Austrii zagrożone wyginięciem. Poza tym

śmigający suśli piesi mają nieograniczone prawo przekraczania ulicy

i to w dowolnej chwili i miejscu.

Znak drogowy ukazuje susła stojącego na tylnych łapkach. Ta charakterystyczna postawa, nazywana tu “robieniem człowieczka”, umożliwia susłom lepsze zapoznanie się z sytuacją w terenie. Lekko opuszczone łapki przednie zdają się sugerować niezdecydowanie bądź rezygnację w związku z potrzebą przejścia przez jezdnię.

Śmigający suśli piesi nad Darscho, linki zewnętrzne:

One Comment

  1. Piotr
    Piotr June 17, 2018 at 7:31 am

    Dopiero przyglądając się bliżej zdjęciu tytułowemu zauważyłem, że tablica najwyraźniej umożliwia łatwą zmianę jej treści poprzez opuszczenie górnej połowy umocowanej od dołu na zawiasach a od góry na obrotowych bolcach.

    Wewnętrzna strona górnej połowy znaku stałaby się w ten sposób widoczna jako nowa dolna część tablicy, odsłaniając zarazem niewidoczną teraz, niejako ukrytą drugą część górną. Tak zaprojektowany znak drogowy umożliwia regularne aktualizowanie go, w związku z porą roku lub bieżącą sytuacją.

Leave A Comment

By continuing to read this page, you agree to the use of cookies (without baking soda). Wenn Sie weiter diese Seite lesen, stimmen Sie der Verwendung von Cookies (ohne Backpulver) zu.  Details Ok

Datenschutzerklärung

https://jeznak.com/datenschutz/