////Geograficzny środek Austrii w Bad Aussee

Geograficzny środek Austrii w Bad Aussee

By |2019-02-17T13:03:38+00:00March 9th, 2018|Categories: Austria|Tags: |

Okrążając od północy masyw górski Dachstein i zmierzając nieśpiesznie w stronę położonej nad Jeziorem Halsztackim miejscowości Obertraun, przeoczyłem nagle skręt w lewo i pojechałem dalej, spoglądając co chwilę na wyświetlacz nawigacji samochodowej, próbującej podobnie jak ja odnaleźć się w tej sytuacji. Tym sposobem przypadkowo odkryłem geograficzny środek Austrii.

Ta geometryczna osobliwość znajduje się

na terenie uzdrowiska Bad Aussee,

w austriackim kraju związkowym Styria. Właściwie tu kończy się już jej opis, jako że po zaparkowaniu przy widocznym na zdjęciu znaku drogowym, potwierdzeniu bieżącej pozycji auta i obraniu skorygowanwgo kursu, wyruszyłem dalej – w stronę Jeziora Halsztackiego.

Typowy styryjski budynek mieszkalny

Bad Aussee i geograficzny środek Austrii, oznaczony tam za pomocą stojącego w parku miejskim pomnika, muszą jeszcze poczekać na odwiedziny. Poza tym mam już więcej niż 40 lat, więc i tak nie mógłbym tam wjechać autem.

Leave A Comment

By continuing to read this page, you agree to the use of cookies (without baking soda). Wenn Sie weiter diese Seite lesen, stimmen Sie der Verwendung von Cookies (ohne Backpulver) zu.  Details Ok

Datenschutzerklärung

https://jeznak.com/datenschutz/