Mahlzeit, czyli smacznego!

////Mahlzeit, czyli smacznego!

Mahlzeit, czyli smacznego!

2018-08-02T05:42:44+00:00Categories: Austria|Tags: |

Kilka lat temu byłem zatrudniony w pewnej firmie, w której pełniłem funkcję technika komputerowego pierwszej pomocy. Odbierałem telefony, prowadziłem korespondencję e-mail, wprowadzałem zgłoszenia do systemu, rozwiązywałem część problemów na tak zwanym 1 poziomie oraz miałem osobisty kontakt z wieloma innymi pracownikami, jako że w budynku pracowało kilkaset osób.

Codzienna wspólna praca biurowa wiąże się nie tylko z samym wypełnianiem obowiązków, ale też też z piciem kawy, oglądaniem przez okno aktualnych warunków pogodowych oraz poznawaniem kultury innych narodów.

Na przykład w porze obiadowej, to jest powiedzmy od godziny 11 do 14, wszyscy używają jako pozdrowienia słowa “Mahlzeit!”. Stanowi ono miłą odskocznię od porannego “Guten Morgen!” i znaczy dosłownie

“Czas posiłku!”, czyli po naszemu “Smacznego!”.

Co ciekawe słowa tego używa się w każdych okolicznościach, rozstrzygający jest jedynie przedział czasowy. I tak właśnie zdarzyło się, że wchodząc w porze obiadowej do WC i zbliżając się do kabiny, usłyszałem nagle od stojącego przy pisuarze austriackiego kolegi:

“Mahlzeit!”.

I jak nie kochać tych ludzi?

Przykład domowej instalacji sanitarnej. Mahlzeit, czyli smacznego!

Przykład domowej instalacji sanitarnej. Mahlzeit, czyli smacznego!

Leave A Comment